top of page
IMG_4995_copy_2.jpg

Eso Atelier

Doğal ve saf bitki öz yağlarını kullanarak, geleneksel şifa yöntemlerini yorumladığı formülasyonlar ile arındırıcı ve saf cilt bakım ürünleri üretir, ilham veren well-being ve aromaterapik koku deneyimleri tasarlar.

Eso Atelier doğal cilt bakım ürünleri yalnız Doğa Ana’nın bize sundukları kullanılarak kadın üreticiler tarafından özenle elde hazırlanır. Anadolu topraklarımızdaki zenginlikleri doğal kokular aracılığıyla tanıtmak ve yereli desteklemek niyetiyle tasarlanan “Anadolu Bahçeleri” Vücut Yağları Koleksiyonu, kullanıcısını zihninde bir seyahate çıkarmayı hedefler. 

Harmanlarda kullanılan bitki özleri organik tarım alanlarında yerel halk ile mültecilere eşit iş imkanları sunan üreticilerden ve genellikle susuz, ilaçsız tarım teknikleri kullanan şehirden kırsala göç etmiş eğitimli ve bilinçli genç çiftçilerden temin edilir. Tüm Eso Atelier ürünleri toprağın, bitkinin, üreticinin, masaj yapan terapistin, koklayan ve kullanan kişinin mutluluğu gözetilerek şefkatle üretilir. 

Eso Atelier markası, aromaterapi ve doğal kozmetik ürünlerini bir ürün tasarımı bakış açısıyla hikayeleştirerek, genç çiftçilerle onların idealist yolculuklarına katkı sağlayan ortak projeler üreterek, adil, doğru ve kaliteli olanı yüceltmeyi, ülke tarımına katma değer sağlamayı ve yerel ekonomiyi desteklemeyi amaçlar. Kullanıcısının farkındalıkla ürünlerini seçmesini ve güvenle kullanmasını arzular.

 

 

''Eso Atelier benim doğal malzemelerle oynadığım, kokularla şifalandığım atölyem. Kokular, eğer doğal bitkilerin öz yağlarıyla çıkarılmışsa şifalı, hem de çok. Ürünlerimin içine topraktan çıkmayan hiç bir şey koymuyorum ki en büyük organımız olan cildimize doğadan başka bir şey değmesin.

Uzun yıllar iç mimar olarak mekanlara renk katmış bir tasarımcıyım. Şimdilerde ise doğal bitkiler aracılığıyla şifayı tüm dünyaya yaymayı amaçlayan bir yerel üretici.''

Esra Izgi, Eso Atelier kurucusu.

 

SERTİFİKALAR - EĞİTİMLER

İstanbul Teknik Üniversitesi: Endüstri Ürünleri Tasarımı

Belçika Brugge Sanat Akademisi: Mimarlığa giriş

University of Minnesota: Aromatherapy - Clinical Use of Essential Oils

Herbafarm Akademi: Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi

Sine Özsoy Love: Ayurvedik Cilt Bakımı ve Rasayana

Herbafarm Akademi: Ayurvedik Aromaterapi

Nazım Tanrıkulu: Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi: Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sertifika Programı

Atelier Aromaterapi: Aromaterapi

Atelier Aromaterapi: Doğal Kolonya Yapımı

Atelier Aromaterapi: Türkiye'nin Parfüm Bitkileri ve Pratikteki Kullanımı

Harmonia Ekotopya: Ekolojik Tasarım

bottom of page